طراحی و ساخت برد و تجهیزات الکترونیکی

طراحی نوآورانه یک تجهیز الکترونیکی منجر به بهبودکارایی و افزایش راندمان فرآیند خواهد شد.

طراحی برد الکترونیکی فرآیند پیچیده‌ و جذابی است که با مدارهای مجتمع، ترانزیستورها، مقاومت و بسیاری قطعات با کارکردها و وظایف مختلف سر و کار دارد. معمولا هنگامی که سفارش دهنده نیاز خود را جهت طراحی یک برد الکترونیکی مطرح می نماید، خصوصیات و مشخصات مورد نیاز خود را از دید صنعت مورد نظر بیان می نماید و این طراح است که با ارائه طرح تخصصی پیشنهادی می تواند به نحوی درخواستهای مشتری را پوشش دهد که علاوه بر تامین مشخصات مورد نیاز مشتری، مقرون به صرفه بودن طرح و سایر آپشن های قابل ارائه همچون توسعه پذیری ماژول ها و انعطاف پذیری برنامه کنترلر و … در طراحی لحاظ شده باشد.

د ر شرکت سنجش ره آورد نیکان طراحی مدار توسط تیم طراحی کارآزموده و پیروی از یک رویکرد سیستماتیک انجام می شود پس از انجام محاسبات دقیق طراحی و ترسیم شماتیک با کمک نرم افزار صورت گرفته و با شبیه سازی رایانه ای تمامی سیگنالهای آن را مورد بررسی قرار می دهند.

 

Isolated DC-DC Module

Isolated DC-DC Module

پس از طراحی مدار شماتیک، نوبت به طراحی مدار چاپی (PCB) برد نمونه می رسد. این طراحی مدار چاپی(PCB) کاملا فارغ از طراحی شماتیک دارای نکات طراحی بسیاری است که پیاده سازی صحیح آنها در عملکرد نهایی مدار، نویزناپذیری و پایداری حرارتی و …. تاثیر می گذارد و این امر توسط یک نیروی متخصص خبره قابل انجام می باشد.

پس از اتمام طراحی ها، وارد مرحله ساخت مدارچاپی نمونه‌ آزمایشی می شویم و سپس مونتاژ قطعات و تست کارگاهی برد صورت می گیرد و بعد از آن برد نمونه برای نصب پایلوت در محل مشتری، به سفارش دهنده تحویل می گردد.

بر اساس بازخورد مشتری و پیشنهادات بهبود در برد نمونه، ممکن است برخی تغییرات جزئی در طراحی شماتیک یا مدار چاپی صورت گیرد و سپس ساخت محصول نهایی به تعداد تیراژ انجام شود.

 

نمایشگرهای صنعتی:

یکی دیگر از فعالیت های شرکت سنجش ره آورد نیکان، طراحي و ساخت نمایشگرهای صنعتی با ویژگی های خاص، برای صنایع مختلفی همچون حمل و نقل ریلی می باشد. از ويژگي‌های برجسته این نمایشگرها میتوان به قابلیت دید در روز با نمایشگر TFT، رنج دمایی کارکرد در گرید صنعتی، پنل جلویی IP64 ، فریم فلزی مستحکم ، دارای تاچ یا بدون تاچ پنل (به سفارش مشتری) و همچنین ورودی و خروجی های ایزوله اشاره کرد.

این نمایشگر ها که در ابعاد 7 تا 17 اینچ ساخته می شوند، کاربردهای نظارت و مانیتورینگ در پروسه های صنعتی و حمل و نقل را دارند. ورودی تصویر این تجهیزات به دو صورت دیجیتال یا آنالوگ خواهد بود که کاربری های مختلف از این تجهیز را میسر می سازد. این نمایشگرها میتواند براساس سفارش مشتری همراه با تاچ پنل یا بدون تاچ پنل طراحی و ساخته شود.

ترنسدیوسرها :

ترانسدیوسرها مبدلهایی هستند که برای تبدیل کمیت های مختلف آنالوگ (مثلا خروجی سنسورها) به سیگنال های استاندارد ولتاژ (0 تا 5 ولت) و سیگنال های استاندارد جریان (4 تا 20 میلی آمپر) و همچنین برای ایزولاسیون سیگنال ها مورد استفاده قرار می گیرند. فعالیت شرکت سنجش ره آورد نیکان در زمینه ساخت ترنسدیوسرهای رایج در بازار با کیفیتی بسیار بالا و همچنین ساخت ترنسدیوسرهای خاص مورد استفاده در صنعت ریلی، این شرکت را در زمینه ساخت ترنسدیوسر از دیگر تولیدکنندگان متمایز ساخته است.

 
در حال حاضر شرکت سنجش ره آورد نیکان بعنوان یکی از گزینه های اصلی طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی در شرق کشور و به ویژه شهر مشهد در حال فعالیت است