دستگاه تست خستگی محوری 10 تن AZS-FTQ100

برای تخمین عمر قطعات فلزی (همچون اتصالات فلزی، پیچ و مهره ها، میلگردها و…) و همچنین قطعات تلفیقی فلز و لاستیک (مانند ضربه گیرها، فنرهای الاستومری، قطعات سیستم تعلیق وسایل نقلیه و…) و نیز قطعات فایبر گلاس (مانند قطعات استفاده شده در بدنه هواپیماها و وسایل نقلیه، پره های توربین های بادی، قایق ها و…) و سایر قطعاتی که در معرض نیروهای کاهشی افزایشی قرار دارند (مانند سازه پل ها و برج های بلند و یا هر چیز مشابه دیگر) نیاز به تجهیزی است که توسط آن بتوان اعمال نیروهای سیکلی را به نمونه آزمون اعمال نمود و به واسطه آن عمر قطعه یا سازه اصلی را تخمین زد. این آزمون توسط دستگاه آزمون خستگی محوری ساخته شده توسط این شرکت قابل انجام می باشد.
توسط دستگاه آزمون خستگی محوری، می توان نیرو را به صورت سیکلی (با شکل اعمال مربعی، سینوسی و مثلثی) و با فرکانس و مقدار قابل تنظیم به آزمونه اعمال نمود و مقادیر نیرو، جابجایی، تنش و کرنش را به صورت لحظه ای، متوسط و RMS اندازه گیری و ثبت کرد.
دستگاههای آزمون خستگی محوری این شرکت، با توجه به اینکه فرآیند طراحی و ساخت آن (از قسمت مکانیک تا قسمت کنترل و نرم افزار) تماما به صورت بومی انجام می گردد، قابلیت ویژه طراحی اختصاصی آزمون را دارد. به عبارتی برای آزمون های جدید (جهت استانداردهای مختلف) سیستم کنترلی و نرم افزار آپدیت شده و سخت افزار مناسب نیز اضافه می گردد. به عنوان مثال نمونه اول این دستگاه برای آزمون خستگی محوری در فنرهای الاستومتری صنعت ریلی بهینه و مورد استفاده قرار گرفته است.